strom Blog Moje práce Výstavy Překlady a korektury Další Kontakt O mně


407   
(přístupů od 17.11.2021)

DOMOVSKÁ STRÁNKA

    strom Blog Zdravotní poradna Oční poradna Vědomý dotyk Zdravé mňamky Ceník    

VĚDOMÝ DOTYK

  • Dotyková lázeň
  • Harmonizace Reiki energií
  • Celotělová energizující masáž
  • Šamanská masáž živlová
  • Šamanská masáž energetických vtisků
  • Tělové svíce

Jak pracuji?

Při práci na sobě jsem poznala různé učitele, měla možnost vyzkoušet a naučit se některé z technik, s nimiž pracovali. Čtyři roky jsem spoluvytvářela v Praze Magnolii, centrum pro vědomou práci s tělem. Hodně jsem se v ní naučila od své kolegyně Zuzky Bělohlávkové. A učím se stále; každé tělo, s nímž pracuji, je pro mne učitelem.

Pracuji s vědomým dotykem a Reiki energií. Dotyk kombinuji v některých případech s tělovou svící. S láskou a respektem k Vašemu tělu mu nabízím to, co cítím, že uvnitř potřebuje. Míru intimity při společné práci i při relaxaci si určujete Vy sami tak, abyste se cítili pohodlně a bezpečně.

Masáž můžete věnovat někomu blízkému, ale i sobě - nejen přímou objednávkou, ale také formou originálního dárkového poukazu s autorským obrázkem.

* * * * *


 

Dotyková lázeň

Myslíte dostatečně na své tělo a jeho potřeby? Vyživujete ho vším, co potřebuje? Láskyplný dotyk je kromě potravy a spánku jedním ze základních zdrojů výživy pro naše tělo. Bohužel se z našeho běžného, často uhoněného života vytrácel a málokdo ho dostává a dopřává si tolik, kolik by potřeboval. Během společného času se na Vás naladím a láskyplným vědomým harmonizujícím dotykem tělu nabídnu to, co právě potřebuje. Můžeme společně posílit a zcitlivět vnímání Vašeho těla, uvolnit, hýčkat, hladit, probudit a oživit, doplnit energii, restartovat, podpořit nějaké změny v životě....

Harmonizace Reiki energií

Reiki je univerzální životní síla, všeprostupující, životodárná energie. Působí na všech úrovních - pro tělo, mysl i duši. Reiki energie je moudrá a působí právě tam, kde je potřeba, což nemusí být v místě bolesti nebo jiných obtíží. Neslibuji Vám, že po ošetření Reiki energií Vaše obtíže ihned zmizí. Často je potřeba několik ošetření za sebou sezení, které pomohou vyladit tělo a nastartovat jeho přirozené schopnosti. Energii nabízím pouze se záměrem, aby proudila pro Vaše nejvyšší dobro. Nemohu jí přikázat něco konkrétního změnit. Každá nemoc je pro nás učitelem a vypovídá o určité nerovnováze v organismu. Při harmonizaci Reiki energií nepůsobíme primárně na konkrétní nemoc jako takovou, ale posilujeme existující přirozené schopnosti a rovnováhu v systému.

Celotělová energetická masáž

Postupně se věnujeme uvolnění a/nebo probuzení jednotlivých částí těla v souladu s tím, zda právě pociťujete únavu, vyčerpání, slabost - je potřeba energii rozproudit, nebo cítíte energie přemíru - a spíše potřebujete uvolnit a zklidnit. S tělem pracuji jako celkem, avšak můj vědomý dotyk respektuje míru intimity a hranice, které si určíte Vy sami. Masáž tedy může zahrnovat i vědomou práci s intimními partiemi těla, anebo nemusí.

Šamanská masáž živlová

Země, Oheň, Voda a Vzduch přinášejí různý typ dotyku, které pomáhají uvolnit, zrelaxovat a doplnit energii. Dotyk pevný zemitý podporuje více vnímat tělo a uzemnit, ohnivý, živý, tančící dotyk tělo energizuje a oživuje, spaluje to staré a přináší jiskru novému. Dotyk vodních kvalit je plynoucí a podporuje vnímání celku a uvolnění, dotyk vzdušný přináší lehkost, osvěžení, novou energii pro změny... Pomocí vědomého dotyku s kvalitami jednotlivých živlů můžeme také podpořit Váš konkrétní záměr pro nejbližší období. Po masáži můžete odejít i s motivačním obrázkem, který pro Vás namaluji k Vašemu záměru během klidové fáze, kdy po masáži odpočíváte.

Šamanská masáž energetických vtisků

Neprožité emoce, nepříjemné situace a traumata se ukládají nejprve do podkoží a později stále hlouběji do těla. Vytvářejí určité napětí a bloky, kterými hůře proudí / přestává proudit životadárná energie. V rámci masáže se pokusíme různými dotyky v podkoží uvolnit energii zablokovanou, starou; leckdy o ní už ani nevíme, možná původně patřila i někomu jinému, ale nám už neslouží, spíše naopak. Vytvoříme prostor pro Vaši vlastní energii, které pomůžeme plynout v těle tak, abyste ji pak mohli dále používat tvořivým způsobem ve svém životě.

Kdo je uvnitř?

Intuitivní harmonizační relaxační masáž; skrz dotyk se pokusím navázat kontakt s Vaším tělem, s místy, kde energie neproudí volně nebo je přímo zablokovaná a uvolnit ji. Během klidové fáze, kdy odpočíváte po masáži, pro Vás namaluji aktuální energetický otisk Vašeho těla a popovídáme si o něm. Součástí může být druhý energetický obrázek, harmonizační a motivační. I letmý pohled na obrázek během dne na podvědomé úrovni posiluje to, co byste v životě rádi změnili. Jako doplněk pro Vás mohu dodatečně připravit laminovanou sadu motivačních kartiček, které můžete nosit s sebou nebo umístit tam, kde se častěji pohybujete, doma i v práci. Obrázek je možné také použít jako tapetu na počítač, na hrníček, na tričko, jako obrázek na zeď apod.

Tělové svíce

Tělová svíce představuje další možností, jak komunikovat s tělem a jeho moudrostí. Tělovou svíci lze aplikovat samostatně nebo kombinovat s harmonizační masáží. Svíce odvádí nečistoty z částí těla, na kterou je aplikována. Pomáhá uvolnit a harmonizovat tělo na fyzické i energetické úrovni. Použití: pro uvolnění napětí v těle, uvolnění namožených částí, očistu těla, ke zmírnění chronických zánětů a otoků, pro úlevu od bolesti (migrény, zuby, uši, dutiny, klouby, bolesti zad, karpální tunely, hemoroidy, patní ostruhy), při onemocněních dýchacího ústrojí, trávicí a gynekologické obtíže, u potíží s prostatou, při neplodnosti, pro zrychlení regenerace po úrazech a operacích. Pro dlouhodobější efekt je doporučeno několik sezení v individuální frekvenci, ideálně s týdenním odstupem; pro akutní obtíže alespoň 5 sezení, u chronických více (průměrně 10 sezení). Svíce lze aplikovat i dětem cca od 3 let, u těhotných se nedoporučuje v 1. trimestru. Aplikace tělové svíce je však pouze doplňkem, nenahrazuje odbornou lékařskou pomoc. Svíce jsou vyráběné v bio kvalitě, pouze ze včelího vosku a přírodního bavlněného plátna, s přídavkem kvalitních bylinných esencí a silic.

Ceník vědomé práce s tělem, viz větev Ceník